Pionirke ekipno osme, Maruška posamično na desetem mestu

Objavljeno dne:

Alja, Žana, trener Damijan Zdovc, Maruška in Nina na tekmi na Ptuju

Domžalske pionirke v kategoriji U14 so še enkrat več dokazala, da jim le malo manjka do položaja, kjer se bodo na mnogobojih borile za medalje. Na Ptuju so tokrat 12. maja osvojile ekipno osmo mesto, a tudi višja mesta niso bila preveč oddaljena. Maruška Vuk je bila na posamični tekmi uvrščena na deseto mesto, a tudi medalja ob leto starejših tekmicah v prihodnje ni 'misija nemogoče'.

Maruška je po nekaj slabših tekih na 60 metrov tokrat na Ptuju le našla prave občutke in se izkazala z novim osebnim rekordom 8,47 sekunde. Lani se je s časom 8,69 sekunde izkazala s klubskim rekordom v kategoriji pionirk U12, tisti kategorijo višje (U14) je s strani Gabrijele Kumek iz leta 2009 postavljen na 8,33 sekunde. Maruškin čas, ki je v klubski seštevek prinesel 696 točk, je bil absolutno dovolj za šesto mesto med kar 110 atletinjami, med katerimi je bila najhitrejša Katjuša Jordan Nadižar (8,19). Alja Gabrovec je s časom 9,00 posegla po 37. mestu in 555 točkah, Nina Galič je bila 62. s 9,30, Žana Planinšek pa 67. s časom 9,35.

V drugi disciplini dneva, metu vortexa, se je med domžalskimi pionirkami najbolj izkazala Žana Planinšek, ki si je z dosežkom 38,55 metra delila deseto mesto. Njen rezultat je bil ovrednoten s 581 točkami. Alja Gabrovec je v domžalski seštevek točk prispevala še dodatnih 529 točk, potem ko je vortex zalučala 35,24 metra daleč. Maruška Vuk je tokrat zasedla 62. mesto z rezultatom 27,88 metra, Nina Galič je bila 90., potem ko je vortex z njenih rok poletel 23,03 metra daleč.

V skoku v daljino je bila med domžalskimi atletinjami najbližje vrhu Maruška Vuk, ki je s skokom dolgim 4,61 metra za centimeter zaostala za osebnim rekordom in osvojila 14. mesto. Dosežek, ki ji je prinesel 652 točk. Razred zase je bila znova najhitrejša v teku na 60 metrov Katjuša Jordan Nadižar (AK Kranj) z rezultatom 5,20 metra. S skokom dolgim 4,31 metra se je izkazala Alja Gabrovec (588 točk). Svojega dni v skoku v dlajino tokrat ni imela Žana Planinšek (3,72/79. mesto), Nina Galič pa zaradi poškodbe ni več nastopila v tretji disciplini dneva.

V zadnjem dejanju tekmovalnega dne, teku na 600 metrov, se je Maruška Vuk še enkrat več izkazala z borbenim nastopom in končnim sedmim mestom ter časom 1:50,36 (576 točk). Odlično se je na en stadionski krog in pol odrezala tudi Alja, ki se je spustila pod mejo dveh minut ter s časom 1:58,10 osvojila 22. mesto (442 točk). Žanin čas 2:05,84 je zadostoval za 70. mesto. Tokrat je bila med 106 atletinjami, kolikor jih je opravilo z vsemi štirimi disciplinami, najhitrejša Eva Zorenč iz AK Štajerska (1:46,99).

Ekipno so domžalske pionirke – ekipo DOM1 so sestavljale Maruška, Alja in Žana – zasedle osmo mesto z osvojenimi 4450 točkami. Skupno je sodelovalo 40 ekip, šesto mesto je bilo oddaljeno vsega 34 točk, tretje, ki si ga je priborila AD Štajerska Maribor s 4843 točkami, pa kar nekoliko več. Ekipnega naslova se veselijo v Atletski klub Kranj (5162 točk). Pri ekipnem seštevku sta se točkovala najboljša dva dosežka izmed trojice prijavljenih deklet v vsaki disciplini.

V posamični razvrstitvi Prvenstva Slovenije v mnogoboju za pionirke U14 je Maruška Vuk zasedla 10. mesto z rezultatom 2336 točk, potem ko ji je naskok na vsaj peto mesto odnesel slab med vortexa. Za to bi potrebovala manj kot štiri metre daljši met. Alja se je z osvojenimi 2114 točkami povzpela na 23. mesto, Žana pa na 46. mesto s 1843 točkami.